pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2016
  • wyświetleń: 4429

Nadkom. Michał Tymcio otrzymał Medal za Długoletnią Służbę

Wojewoda Jarosław Wieczorek wręczył odznaczenia i medale policjantom z województwa śląskiego. 13 osób otrzymało medale "Za Zasługi dla Policji". Postanowieniem Prezydenta RP przyznano także 13 złotych, 69 srebrnych i 18 brązowych "Medali za Długoletnią Służbę". Z pszczyńskiej jednostki medal odebrał nadkom. Michał Tymcio.

Nadkom. Michał Tymcio otrzymał medal od wojewody
Nadkom. Michał Tymcio otrzymał medal od wojewody śląskiego. · fot. A. Hanusiak


- To wyraz najwyższego uznania za państwa pracę, zaangażowanie, postawę, ale przede wszystkim za obronę wartości i obronę praw, które służą polskim obywatelom. [...] To nie jest zwykły zawód, to zawód wymagający ogromnego poświęcenia i trudu. [...] Zmienia się polska Policja i to zaufanie opinii publicznej do funkcjonariuszy jest coraz wyższe - mówił wojewoda Jarosław Wieczorek, gratulując uhonorowanym odznaczeń państwowych i resortowych.

Kończąc swoje wystąpienie, wojewoda podkreślał: - Zawsze przy tego typu odznaczeniach przychodzi mi pewna myśl do głowy, słuchając państwa, jak mówią: "ku chwale Ojczyzny". To jest naprawdę bardzo budujące, że mają państwo w swoich sercach Ojczyznę.

Podczas uroczystości zastępca komendanta insp. Piotr Kucia wręczył pięciu policjantom listy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z podziękowaniami za zaangażowanie w organizację Światowych Dni Młodzieży 2016.

Medal "Za zasługi dla Policji" został określony w ustawie z dnia 7 czerwca 2001 roku jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Przyznaje się go również za współpracę polskiej Policji z policjami innych państw. Medale mogą być nadane osobom, które inicjowały lub organizowały działania mające na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw lub wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym, a także współdziałały w tym zakresie z organami państwowymi, organami samorządu terytorialnego lub organizacjami społecznymi.

"Medal za Długoletnią Służbę" ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany przez Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.