pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2016
  • wyświetleń: 3852

W powiecie podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery

25 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się konferencja podsumowująca Ogólnopolski Tydzień Kariery - " Bądź autorem swojej kariery", który w powiecie pszczyńskim odbywał się w ramach działalności Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016 · fot. Powiat


Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Dzięki współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie z placówkami oświatowymi z terenu powiatu, w ciągu tygodnia odbyły się liczne warsztaty z doradcami, wizyty studyjne w zakładach pracy na terenie powiatu, staże dla uczniów, projekcje filmów szkoleniowych, konkursy czy spotkania z ekspertami rynku pracy i przedsiębiorcami. W powiecie pszczyńskim OTK odbywał się w dniach 17-21 października.

- Wszystkie inicjatywy podjęte w powiecie w ramach OTK nie mogłyby się odbyć bez wsparcia dyrektorów szkół powiatowych i gminnych oraz dyrektorów jednostek okołooświatowych. Współpraca doradców zawodowych i nauczycieli zaowocowała wspaniałymi przedsięwzięciami - mówiła Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie. - Cieszę się, że odbiorcami organizowanych przez PUP przedsięwzięć byli nie tylko nasi klienci, ale również uczniowie szkół, którzy mieli okazję m.in. spotkania się z pracodawcami - podkreślała.

- To czwarty raz kiedy w powiecie przeprowadzane są szkolenia i zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Dla porównania: w tym roku mieliśmy 29 partnerów Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego, w ubiegłym roku 26. Jeśli chodzi o zrealizowane inicjatywy - w zeszłym roku 130, w tym 160. Szacunkowa liczba uczestników w ubiegłym roku wyniosła blisko 3700 osób, w tym aż 4800 osób. To nieprawdopodobny wysiłek wszystkich państwa, za co bardzo dziękuję, bo to pokazuje, że powołanie Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego miało sens - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Podczas konferencji podsumowującej podziękowano partnerom i członkom Powiatowej Synergii za wkład i zaangażowanie w przygotowanie obchodów OTK. Drugą część spotkania poświęcono na wykład nt." Jak zostać autorem swojej kariery", który wygłosił dr Tomasz Ingram - trener, konsultant, adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w katedrze Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego.

Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego stanowi współpracę instytucji i organizacji działających na terenie powiatu pszczyńskiego, której głównym celem jest wspieranie wszelkich przedsięwzięć służących skutecznemu działaniu na rzecz zatrudnienia poprzez wykorzystanie lokalnych zasobów poradnictwa zawodowego. Wspólne działania realizowane na rzecz promocji i rozwoju całożyciowego poradnictwa zawodowego wzmacniają świadomość, wśród dzieci, młodzieży dorosłych mieszkających na terenie powiatu pszczyńskiego, na temat wsparcia, jakie mogą uzyskać na kolejnych etapach rozwoju, edukacji, zawodu, pracy i kariery zawodowej.


Zobaczcie, kim chcieliby zostać w przyszłości uczestnicy zajęć Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Wiśle Wielkiej

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.