pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2016
  • wyświetleń: 3080

Czesław Szindler nagrodzony Żubrem Starosty Pszczyńskiego

Podczas środowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego Czesław Szindler, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i przewodnik górski został nagrodzony Żubrem Starosty Pszczyńskiego.

Czesław Szindler - nagroda Żubra Starosty Pszczyńskiego · fot. Powiat


- Od 51 lat członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a od 46 lat jeden z najwspanialszych przewodników po rejonie. Przez wiele osób nazywany ikoną turystyki górskiej i ikoną przewodników naszej ziemi - mówił o Czesławie Szindlerze starosta pszczyński, Paweł Sadza.

- Ta nagroda jest bardzo bliska natury. Żubr jest symbolem Pszczyny. Gdy jesteśmy gdzieś w Borach Tucholskich i innych regionach, gdzie są parki narodowe i hodowle żubrów, wszyscy wiedzą, gdzie Pszczyna się znajduje. Dziękuję bardzo. To jest jedna z najpiękniejszych nagród, jakie w życiu otrzymałem - mówił podczas odbierania statuetki Czesław Szindler.

Czesław Szindler od 1965r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a pierwsze uprawnienia przewodnika górskiego uzyskał już w 1970r. Na przestrzeni lat prowadził liczne koła turystyczne PTTK na terenie powiatu pszczyńskiego. Jako autorytet w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa uczył wiele pokoleń przewodników górskich. Czesław Szindler za swoje zasługi został wielokrotnie odznaczony, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (1977r.), Złotym Krzyżem Zasługi (1985r.) czy "Medalem za Zasługi dla Turystyki" (2010r.). Od 2008 r. posiada również tytuł Honorowego Przewodnika Turystyki Górskiej.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.