pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2016
  • wyświetleń: 2854

Gminy zaoszczędzą 1,5 mln złotych przy zakupie energii elektrycznej

1.458.543 zł zaoszczędzą gminy powiatu pszczyńskiego dzięki zbiorowemu zakupowi energii elektrycznej na lata 2017-2018.

prąd, wysokie napięcie, elektryczność
1,5 mln zł oszczędności przy zakupie energii elektrycznej · fot. UM Pszczyna


Do przetargu przystąpiły gmina Pszczyna, Pawłowice, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, Powiat Pszczyński, Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, a także Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Ten zabieg pozwolił na oszczędności przy zakupie energii przeznaczonej do oświetlenia ulic, a także energii, która stanowi zapotrzebowanie powiatowych i gminnych jednostek pomocniczych, szkół, spółek oraz ośrodków kultury.

- Grupa zakupowa pozwoliła wypracować bardzo duże oszczędności. Jestem zwolennikiem rozwiązań, dzięki którym kontrahenci proponują obniżone taryfy. Każdy z podmiotów przystępujących do przetargu dużo zaoszczędził. W przypadku gminy Pszczyna, nie wliczając spółek wypracowaliśmy oszczędności na poziomie 440 tys. zł - poinformował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

W latach 2015-2016 zakup energii elektrycznej kosztował 10 439 453 zł natomiast za zakup MWh trzeba było zapłacić 236, 20 zł netto. Obecne warunki pozwoliły obniżyć kwotę bazową do 203,20 zł netto. To trzeci już zakup grupowy, który systematycznie pozwala ograniczać wydatki na energię elektryczną.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.