pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 października 2016
  • 10 listopada 2016
  • wyświetleń: 4895

Przedszkole w Piasku zostanie rozbudowane za 4 mln złotych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 17 w Piasku" podaj

Ponad 4 miliony złotych będzie kosztowała rozbudowa przedszkola w Piasku. Dzięki inwestycji placówka ma w przyszłości pomieścić 55 dzieci więcej niż obecnie. Prace mają zakończyć się najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasku jest już dziś za mały, żeby przyjąć wszystkich chętnych. - Sołectwo dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie przybywa dzieci. Podjęliśmy decyzję, że jak zakończy się rozbudowa szkoły w Jankowicach, wówczas rozpoczynamy kolejną dużą inwestycję. Tym razem przebudowana zostanie placówka w Piasku. Dzięki temu zwiększymy liczbę miejsc w przedszkolu ze 120 do 175 - tłumaczył w rozmowie z naszą redakcją Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Roboty będą przeprowadzone kompleksowo. Obejmą wszystkie prace, począwszy od wycinki drzew, likwidacją nawierzchni asfaltowej i chodnika, poprzez roboty ziemne, wykonanie fundamentów, stropów, schodów, elewacji i dachu, kończąc na wszelkich instalacjach.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej założono, że koszt przebudowy wyniesie ponad 4 miliony złotych. Po ogłoszeniu wyników przetargu wiadomo już, że wyniesie 4.258.908,16 złotych. Wykonawcą prac będzie firma budowlana F-Bud z Wodzisławia Śląskiego.

Jako termin realizacji zadania firma wyznaczyła 30 września. Następnie będą miały miejsce odbiory techniczne.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 17 w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 17 w Piasku" podaj