pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2016
  • 15 listopada 2016
  • wyświetleń: 4205

Wymiana okien i drzwi w ratuszu będzie kosztowała 320 tys. złotych

Ponad 320 tysięcy złotych będzie kosztowała wymiana okien w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Prace będa prowadzone w najstarszej części budynku ratusza.

- Okna są bardzo stare i były już wcześniej remontowane. Ich stan nie pozwala na prawidłowe zabezpieczenie budynku. Po ulewach zalewane są niektóre pomieszczenia wobec tego zapadła decyzja, aby wymienić je na nowe - wyjaśniał kilka tygodni temu kulisy przedsięwzięcia Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Na inwestycję w tym roku zarezerwowano kwotę 416 tys. zł, a w przyszłym - 210 tys. zł. Wiadomo już, że ostatecznie będzie ona niższa, gdyż zwycięski w przetargu wykonawca (spółka Grab z miejscowości Karczmiska) zaproponował za przeprowadzenie wszystkich robót kwotę 321.583,50 zł brutto.

- Wymienionych zostanie 49 okien. Inwestycja obejmuje również wymianę parapetów zewnętrznych na nowe z blachy. Większość parapetów wewnętrznych drewnianych zostanie wyremontowana. Te, których nie da się wyremontować zostaną zastąpione nowymi - opisuje plan prac Piotr Łapa. - Oczywiście ze względu na zabytkowy charakter, wzór i wszystkie detale zostały uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Zakupione okna muszą być skrzynkowe i drewniane. Nie można zmienić koloru (białe), a także dotychczasowych wymiarów, podziałów oraz zdobień.

To nie koniec planów. W ramach prowadzonych prac zostaną poddane konserwacji drzwi zewnętrzne od strony rynku, natomiast wymienione na nowe zostaną drzwi od strony ul. Ratuszowej. W tym przypadków również muszą być zgodne z wytycznymi konserwatora.

Termin zakończenia wymiany stolarki wyznaczono na koniec marca przyszłego roku.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.