pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2016
  • wyświetleń: 28218

Granat w szkole w Jankowicach: ewakuacja uczniów

W środę rano na teren szkoły podstawowej w Jankowicach jeden z uczniów wniósł granat. Na blisko dwie godziny z placówki zostały ewakuowane dzieci.

granat ćwiczebny
Oto granat, który przyniósł ze sobą do szkoły uczeń. · fot. KWP Katowice


Jak udało nam się dowiedzieć, granat pochodzi najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. Ze wstępnych informacji wynika, iż przedmiot został przyniesiony dziś rano do szkoły przez jednego z uczniów. Przedmiot, który nie przypominał na początku pocisku, został prewencyjnie wyniesiony przez jednego z nauczycieli w bezpieczne miejsce, gdzie nie przebywały osoby postronne.

Przez około dwie godziny na miejscu pracowały służby mundurowe: policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Wyznaczono strefy bezpieczeństwa. Około godziny 12.00 dzieci powróciły do szkoły.

Jankowice, szkoła, granat, alarm
Służby mundurowe w Jankowicach · fot. KWP Katowice


Dopiero ekspertyza odpowiednich służb wykazała, że przedmiot to granat ćwiczebny. Prowadzone są ustalenia w jaki sposób uczeń szkoły podstawowej wszedł w jego posiadanie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.