pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 października 2016
  • wyświetleń: 9873

W Rudołtowicach na Wiśle powstanie most dla ciężarówek?

Radny Rudołtowic, Andrzej Wojtanowicz otrzymał tajemniczy telefon z informacją, że planowana jest budowa mostu na Wiśle pomiędzy jego sołectwem a Czechowicami-Dziedzicami. O inwestycji w ratuszu nic nie wiedzą. Zapobiegawczo radny już dziś wyraża sprzeciw przeciwko takiemu obiektowi.

Kładka, most, Rudołtowice, Czechowice, Silesia
Kładka nad Wisłą łączy Rudołtowice z Czechowicami-Dziedzicami. · fot. Andrzej Grynpeter


- Czy ktoś słyszał, że jest jakiś temat budowy mostu w Rudołtowicach? - zapytał na jednej z komisji Rady Miejskiej w Pszczynie radny Andrzej Wojtanowicz, zaskakując sprawą obecnych samorządowców.

- Nie, do urzędu nie wpłynęły takie wnioski - odpowiedział zastępca burmistrza Grzegorz Wanot.

Chwilę później radny powołał się na tajemniczy telefon, który otrzymał kilka tygodni temu. - Dostałem telefon, że Rudłotowice będą miały "okno na świat" i żebym postarał się poprzeć pomysł, aby zamiast kładki (na Wiśle - przyp. red) wybudować most - tłumaczył. Wskazał, że zainteresowane taką inwestycją mogą być gminy powiatu bielskiego oraz kopalnia Silesia, która znajduje się po drugiej stronie Wisły, a z której wydobywany kamień w ostatnich miesiącach jest przewożony na niedziałającą legalnie hałdę do Rudołtowic.

Andrzej Wojtanowicz wspomniał, że może być to związane z tym, iż po drugiej stronie Wisły jest lotnisko oraz tereny inwestycyjne, gdzie powstało kilka zakładów. Teren inwestycyjny nie posiada jednak dogodnego dojazdu i ruch odbywa się w tym momencie ulicą Węglową przez Czechowice-Dziedzice.

- Jesteśmy kategorycznie przeciw, jeśli się taki temat pojawi - zapowiedział radny, objaśniając, że taka inwestycja niekorzystnie wpłynęłaby na sołectwo; na drogach w Rudołtowicach pojawiłyby się samochody ciężarowe, co doprowadziłoby do degradacji dróg oraz byłoby uciążliwe dla samych mieszkańców.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.