pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2016
  • wyświetleń: 5200

Pszczyńskie drogi zimą będą odśnieżać Drogród i Zieltrans

Konsorcjum firm Drogród z Ćwiklic i Zieltrans z Łąki zadba o zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Pszczyna i gminy w sezonie 2016/2017. Za odśnieżanie gmina zapłaci blisko 750 tysięcy złotych.

pług, zima, odśnieżanie,
Ulica Bielska - 05.01.2016 · fot. pless.pl


Jak co roku, gmina ogłosiła przetarg na usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie miasta i gminy Pszczyna. Usługi będą świadczone przez siedem dni w tygodniu (przez całą dobę). Zwycięskie konsorcjum zadba o to, aby gminne drogi były odśnieżone i przejezdne. Umowa będzie obowiązywała do 15 kwietnia. Jej wartość to 749.046,40 zł brutto.

Drogi będą odśnieżane w kolejności według przygotowanego w Urzędzie Miejskim wykazu. W mieście jako pierwsze odśnieżane będą najbardziej uczęszczane drogi w centrum miasta oraz ulice na starówce. Następnie pługi będą pojawiać się na najważniejszych drogach osiedlowych i ostatecznie na najmniej uczęszczanych ulicach osiedlowych. Odśnieżanie będzie też prowadzone na parkingach przy ulicach: Żorskiej, Bielskiej oraz Chopina.

Podobne standardy przyjęto w sołectwach. Najpierw odśnieżone zostaną drogi, gdzie natężenie ruchu jest największe, by interwencyjne prace podejmować na najmniejszych odcinkach.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.