pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2016
  • wyświetleń: 4419

Nowa droga, chodnik i przystanek na ulicy Szymanowskiego

Zakończyły się już wszystkie prace związane z remontem ulicy Szymanowskiego w Pszczynie. Nowe chodniki, nawierzchnia drogi, przystanek autobusowy i przejścia dla pieszych - tak wygląda wyremontowana ulica Szymanowskiego w Pszczynie.

Ulica Szymanowskiego po remoncie - październik 2016 · fot. Powiat


Na remont prawie półkilometrowego odcinka drogi - od skrzyżowania z ul. Żorską do skrzyżowania z ul. Chopina - powiat przeznaczył ponad 630 tys. zł. Prace ruszyły w czerwcu. Wykonano odwodnienie drogi, przebudowano skrzyżowanie (wybudowano prawoskręt przy skrzyżowaniu z DW 935), ułożono pakiet warstw bitumicznych, wykonano zatokę autobusową oraz przebudowano istniejące zjazdy. Ponadto, na chodnikach została położona nowa nawierzchnia, a na drodze odnowiono oznakowanie poziome.

Ulica Szymanowskiego w Pszczynie w trakcie remontu - sierpień 2016 · fot. Powiat


- Ten remont był jedną z ważniejszych inwestycji, jakie przeprowadziliśmy w tym roku. Jako że ulica Szymanowskiego jest bardzo ruchliwa, postanowiliśmy wypróbować tam nowy sposób znaczenia przejść w miejscach szczególnie niebezpiecznych - mówi starosta Paweł Sadza. - Zgodnie z przepisami, kolor czerwony w oznakowaniu poziomym dróg jest stosowany przy znakowaniu elementów drogi przeznaczonych dla ruchu rowerowego. Niestety, czerwone tło przejść dla pieszych jest coraz częściej odbierane jako upoważnienie do przejeżdżania przez nie rowerem. Dlatego, aby zmniejszyć zagrożenie, jedno z przejść pomalowaliśmy kolorem pomarańczowym. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy nowe rozwiązanie się przyjmie - dodaje.

Ulica Szymanowskiego w Pszczynie przed remontem - maj 2016 · fot. Powiat

ups, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.