pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 października 2016
  • wyświetleń: 2982

W starostwie o finansowaniu działań organizacji pozarządowych

Ponad 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu całego powiatu spotkało się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie na seminarium informacyjnym, zorganizowanym przez m.in. Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.

Spotkanie ROWES w Starostwie Powiatowym - 10.2016 · fot. Powiat


Seminarium odbyło się w ramach inauguracji działalności Powiatowego Centrum Organizacji Pozarządowych. Gości i uczestników spotkania przywitał starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Chciałbym, żebyśmy na terenie powiatu pszczyńskiego rozwijali swoje umiejętności i nie bali się kwestii pozyskiwania środków, które mogą pomóc nie tylko w działalności bieżącej już istniejących organizacji pozarządowych, ale także w rozwoju nowych działań i pomysłów - mówił starosta.

- Robimy coś więcej, żeby inicjatywy społeczne wspierać. Przychodzą do nas osoby, które mają świetne pomysły i pomagamy im m.in. w pisaniu projektów unijnych - podkreślała Justyna Tulaja, animator w Powiatowym Centrum Organizacji Pozarządowych.

Uczestnicy seminarium wysłuchali informacji nt. działalności Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. Dowiedzieli się także w jaki sposób organizacje pozarządowe mogą skorzystać ze środków unijnych oraz jak ubiegać się o dofinansowanie w ramach tzw. małych grantów.

Organizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej oraz Centrum Społecznego Rozwoju.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.