pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2016
  • wyświetleń: 12795

Ruszyła budowa Domu Optymalnego według projektu znanego architekta

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

W Radostowicach ruszyła budowa modelowego Domu Optymalnego zaprojektowanego przez znanego architekta Roberta Koniecznego.

Ruszyła budowa Domu Optymalnego w Radostowicach - październik 2016 · fot. mat. Inwestora


Robert Konieczny, znany z niekonwencjonalnych, wielokrotnie nagradzanych projektów, a także najlepszej europejskiej przestrzeni publicznej - dachu-placu szczecińskiego muzeum "Przełomy", tym razem stworzył ponadczasowy, oszczędny w formie, a zarazem elegancki dom, spełniający pięć podstawowych zadań - zapewni ciepło, ochroni przed przegrzaniem, dostarczy światła dziennego, świeżego powietrza i opcjonalnie wytworzy prąd

Dom na planie prostokąta o wymiarach ok. 15x9 m wykonywany jest w technologii murowanej z pustaków ceramicznych, z dachem pokrytym dachówką o nowoczesnej formie. Dobór materiałów i systemów budowlanych został starannie przemyślany pod kątem ich znaczenia dla energooszczędności domu, komfortu przyszłych mieszkańców, ich ceny i sposobu produkcji z naturalnych surowców czy łatwości ewentualnego recyklingu.

Dom Optymalny, robert konieczny
Projekt Domu Optymalnego w Radostowicach · fot. mat. Inwestora


- Prace szybko postępują, rozpoczęliśmy już przygotowania do wylania stropu - mówi Tomek Baron, pomysłodawca i inwestor w jednej osobie, który zaraził architekta ideą domów zrównoważonych i aktywnych. - Ściany parteru są wymurowane więc można przymierzyć się do indywidualnego podziału przestrzeni. My wybraliśmy wariant otwarty, gdzie kuchnia, jadalnia i salon wzajemnie się przenikają. Układ jest zgodny z wędrówką słońca, by, przez duże okna, korzystać z niego w różnych porach dnia - dodaje inwestor.

Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie www.dom-optymalny.pl oraz www.facebook.com/domoptymalny.

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.