pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2016
  • 14 października 2016
  • wyświetleń: 18229

Eko Patrole - przeszkoleni strażnicy sprawdzą czym palimy w piecach!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Sześciu strażników miejskich z Pszczyny przeszło specjalistyczny kurs. Przeszkolone osoby wejdą w skład Eko Patroli, których jednym z podstawowych zadań będzie kontrola palenisk. Strażnicy będą przede wszystkim pojawiali się tam, gdzie padnie podejrzenie o spalaniu odpadów, takich jakie nie powinny trafiać do pieca.

Szkolenia dla strażników miejskich - 10.2016 · fot. UM Pszczyna


W ubiegły piątek dr inż. Aleksandra Burczyk z Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego z Jastrzębia Zdroju poprowadziła szkolenie, które zakończyło się egzaminem. Przeszkolone osoby otrzymają odpowiednie certyfikaty. W trakcie szkolenia prezentowano m.in. jak pobrać próbki z paleniska. W najbliższych dniach Straż Miejska dysponowała będzie odpowiednim sprzętem, które służy do zabezpieczenia zebranego materiału.

- Pierwsze kontrole palenisk na terenie gminy Pszczyna zaczęliśmy przeprowadzać w ubiegłym roku. Dzisiaj jednak dysponujemy dużo większą wiedzą. Będziemy także sami mogli zabezpieczać podejrzany materiał. Nie chcemy nikogo straszyć. Musimy jednak pamiętać, żeby nie spalać żadnych śmieci. Tym bardziej, że system segregacji w ramach stałej opłaty umożliwia całkowite pozbycie się takich problemów - komentuje Artur Krzyżaniak, komendant Straży Miejskiej.

W harmonogramie pracy oprócz wizyt w podejrzanych miejscach zapisano także rutynowe kontrole. Eko Patrole cyklicznie będą przeprowadzać kontrole wyrywkowe, które powinny wyeliminować spalanie szkodliwych dla zdrowia substancji.

- Problem niskiej emisji jest bardzo złożony. Ważne, żeby na wielu płaszczyznach minimalizować niechlubne praktyki, które niestety mają miejsce także na terenie naszej gminy. Kontrole strażników miejskich mają przeciwdziałać niepożądanym zjawiskom. Obecnie pracujemy nad opracowaniem Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Zanim jednak powstanie dokument przeprowadzona zostanie inwentaryzacja źródeł ciepła. Dzięki tej wiedzy będziemy mieli dane, które pozwolą wdrożyć odpowiednie programy - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj