pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 3900

Policja prowadzi szkolenia antyterrorystyczne dla nauczycieli

Rozpoczął się cykl szkoleń dla dyrektorów i pracowników placówek oświatowych z powiatu pszczyńskiego, dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Spotkania z nauczycielami realizowane są w ramach Narodowego Programu Antyterrorystycznego. Mamy nadzieję, że kolejne wykłady, podobnie jak te dotychczasowe, będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.

Policja, antyterrroryzm
Szkolenia antyterrorystyczne dla nauczycieli · fot. KPP Pszczyna


Realizując przedsięwzięcia z zakresu prewencji kryminalnej, pszczyńscy policjanci włączyli się do Narodowego Programu Antyterrorystycznego, którego gospodarzem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Program przygotowany został we współpracy z różnymi służbami, organami i instytucjami. Policjantom wyznaczono m.in. zorganizowanie szkoleń dla nauczycieli. Zajęcia skierowane są do pracowników przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych.

Charakter szkoleń jest kaskadowy, co w konsekwencji oznacza, że specjalistyczna wiedza trafia do osób odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w danej placówce. Oni z kolei przeprowadzają szkolenia wewnętrzne, ucząc właściwych zachowań dzieci i młodzież.

Pomoc w przeprowadzeniu wykładu stanowi film "Wtargnięcie napastnika do szkoły", wraz z komentarzem. Zawiera on wskazówki, jak zachować się w trudnych sytuacjach oraz przedstawia zasady alarmowania o zagrożeniu odpowiednich służb, uczniów i nauczycieli. Do tej pory w szkoleniu wzięło udział 149 nauczycieli z powiatu pszczyńskiego.

Planowany termin zakończenia tych spotkań wyznaczono na koniec tego roku.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.