pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 3021

Wichura na GSB dla Hospicjum Dziecięcego - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Koniec września okazał się dla Wichurzan wspaniałym czasem na pobyt w górach. W odezwie na kolejną akcję dobroczynną wybrali się młodzi turyści na dwa dni w Beskid Śląski.

Wichura na GSB dla Hospicjum Dziecięcego - 29.09.2016 · fot. Joanna Rozmus-Cader


Dwadzieścia pięć osób ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej wyruszyło z Wisły Głębce w czwartek 29 września, by zielonym szlakiem dojść do czerwonego- głównego beskidzkiego i dalej wędrować w kierunku Stożka. Drugiego dnia do grupy Wichurzan dołączył jeszcze przedszkolak Staś z rodzicami i czworonożnym członkiem klubu- Benkiem.

Wspaniała panorama Beskidów pozwoliła na powtórzenie i utrwalenie wiadomości zdobywanych w ostatnim czasie podczas wyjazdów Wichurzan. Noc spędzili turyści w schronisku na Soszowie, ale wcześniej uczestniczyli jeszcze w szkoleniu pierwszej pomocy prowadzonej przez medycznego ratownika GOPR. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczestnicy mogli sami przećwiczyć czynności resuscytacyjne na manekinach.

Rankiem następnego dnia wraz z głównym organizatorem rajdu wyruszyli Wichurzanie w imprezowych koszulkach w kierunku Czantorii. Jesienne kolory umilały wędrówkę a panorama sięgająca aż po Tatry, zachęcała do dłuższych odpoczynków. Radość dzieci i młodzieży była podwójna, gdyż wędrówka w szczytnym celu jest zawsze bardzo atrakcyjna. Oczywiście dodatkowo Wichurzanie zdobywali jeszcze "Szczyty dla Hospicjum" św. Ojca Pio w Pszczynie.

Swoją dwudniową przygodę zakończyli przy początku/końcu Głównego Szlaku Beskidzkiego w Ustroniu Zdroju. Stąd wyruszyli w drogę powrotną do Pszczyny. Wspaniała współpraca pomiędzy najmłodszymi i najstarszymi uczestnikami wycieczki cieszy najbardziej organizatorów, gdyż integracja dzieci i młodzieży to jeden z najważniejszych celów tych wyjazdów.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj