pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 2826

Przebudowy nawierzchni na drogach gminnych w Kobiórze

W ostatnich tygodniach zostały zakończone przebudowy nawierzchni kilku odcinków dróg gminnych, wytypowanych na podstawie "rankingu" punktowego przyjętego przez Radę Gminy w Kobiórze w 2015 roku.

Przebudowy nawierzchni na drogach gminnych w Kobiórze - 04.10.2016 · fot. UG Kobiór


W ramach zleconych w trybie przetargowym robót, ułożono dywaniki asfaltobetonowe na: łączniku pomiędzy ul. Bartniczą i Borową - 665mkw., ul. Bocznej - 627mkw., strefie skrzyżowań ul. Wróblewskiego i Wschodniej - 1470mkw., ul.Kodowej - 314 mkw. Koszt robót wyniósł 125.000 zł i został pokryty z środków własnych budżetu gminy.

Korzystając z nadwyżek gruntu jakie wystąpiły na innych robotach ziemnych prowadzonych na terenie Kobióra, wykonano wstępny nasyp pod chodnik dla pieszych przy ulicy Łukowej w strefie wejścia na "Starodroże" . Do końca tego roku nasyp ten będzie ostatecznie uformowany, co pozwoli w przyszłym sezonie podjąć jego utwardzenie powierzchniowe.

Zakończono również naprawy cząstkowe nawierzchni wielu innych dróg gminnych metodą powierzchniowego utrwalenia z użyciem emulsji asfaltowej i gresów kamiennych. Do końca września zabudowano 56 ton masy reparacyjnej o wartości 24.000 złotych.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.