pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 3850

Rozpoczyna się budowa sali gimnastycznej przy szkole w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Na październik bieżącego roku przewiduje się rozpoczęcie robót związanych z budową pierwszej pełnowymiarowej sali gimnastycznej w gminie Kobiór przy szkole podstawowej i gimnazjum.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze · fot. UG Kobiór


W kwietniu bieżącego roku uzyskano ostateczną decyzję Starosty Pszczyńskiego o pozwoleniu na budowę i złożono w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie inwestycji. W dniu 11 sierpnia zespół ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy MSiT wybrał projekt do dofinansowania.

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę nowej sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz przebudowę części pomieszczeń szkolnych z adaptacją na pomieszczenie dla nauczycieli wychowania fizycznego. Oba zblokowane fragmenty obiektu łączyć się będą z istniejącą salą gimnastyczną oraz jej zapleczem szatniowym. Zasadniczym elementem jest sala gimnastyczna o wymiarach 32,00m x 17,25m i wysokości zewnętrznej 9,15m. Wysokość wewnętrzna liczona od poziomu posadzki do poziomu dolnej powierzchni sufitu podwieszonego wyniesie 8,07m. Układ komunikacyjny sali gimnastycznej posiadał będzie niezależne wejście od strony wschodniej powiązane z układem komunikacyjnym istniejącej szkoły. Planuje się również wykonanie dodatkowego wejścia od strony południowo-zachodniej. Dobudowany obiekt będzie posiadał ponadto własną kotłownię, co umożliwi jego niezależne funkcjonowanie, ponieważ zgodnie z założeniami ma on pełnić funkcje ogólnodostępnej sali sportowej.

- Budowa będzie się wiązała z uciążliwościami w dojeździe do terenu szkoły oraz ruchu w pasie ul. Tuwima. Wstępnie zakłada się wyłączenie drogi z ruchu za wyjątkiem dojazdów do posesji prywatnych. Parking znajdujący się północno-zachodniej części obiektu szkolnego zostanie zamieniony na plac budowy. Zakładamy, że miejsce inwestycji zostanie całkowicie odgrodzone, a dojście dzieci do szkoły odbywać się będzie od strony Gminnego Domu Kultury i ul. Centralnej - czytamy w informacji Urzędu Gminy.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu będą przekazywane na spotkaniach z rodzicami przez dyrekcję szkoły podstawowej i gimnazjum oraz za pośrednictwem gminnej strony internetowej i ogłoszeń wywieszonych na tablicach w rejonie realizowanej inwestycji.

Odbiór końcowy robót budowlanych planuje się na maj 2018 rok, a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu do końca czerwca 2018 roku.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj