pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2016
  • wyświetleń: 2623

Z Wichurą na Jałowcu w Beskidzie Żywieckim - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Na pierwszą wycieczkę w roku szkolnym 2016-2017 wybrali się turyści z Wichury na Jałowiec. Przepiękne widoki rozciągające się z tego szczytu nie były niestety dane tym razem Wichurzanom, gdyż gęsta mgła zalegała tego dnia w górach. Jednakże wyjazd jak zawsze był bardzo udany.

Z Wichurą na Jałowcu w Beskidzie Żywieckim - 09.2016


Swoją wędrówkę rozpoczęli w Stryszawie, skąd żółtym szlakiem wyruszyli w kierunku grzbietu. Po drodze mogli się dowiedzieć, że tą ścieżką wędrował często Kardynał Stefan Wyszyński i właśnie Jemu został dedykowany szlak. Na Jego też cześć- w setną rocznicę urodzin- postawili mieszkańcy okolicznych wsi krzyż. Na szlaku turyści mogli również zobaczyć niestety przewrócony już 300 letni świerk- Siłosław, mierzący 30 m wysokości I 4,5m. w obwodzie.

Dłuższy odpoczynek na szczycie Jałowca i dalsza wędrówka w kierunku Przełęczy Opaczne, gdzie w schronisku "W murowanej piwnicy" wręczone zostały kolejne odznaki GOT.

Dalszej wędrówce przez Przełęcz Kolędówki do Stryszawy towarzyszył deszcz, ale to nawet to nie było w stanie zepsuć dobrych humorów turystów.

Po raz kolejny zdobywali Wichurzanie punkty i szczyty dla Hospicjum:) Ważne jest również to, że coraz częściej i coraz więcej całych rodzin uczestniczy w wycieczkach Wichury.

Kolejne dwa wyjazdy za nimi: Głównym Szlakiem Beskidzkim dla Hospicjum dziecięcego w Tychach- 29 i 30 września z noclegiem w schronisku na Soszowie, oraz 1 października rajd PTTK z metą na Przełęczy Przegibek. Relacje już wkrótce:)

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj