pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 maja 2005
  • wyświetleń: 2027

Tajemnicze podróże urzędników

W 2004 r. przedstawiciele pszczyńskiego ratusza odbyli służbowe podróże zagraniczne za 19,2 tys. zł. Radni - za ok. 9 tys. zł. W 2003 r. urzędnicy podróżowali za ok. 17,5 tys. zł, a radni za 1717 zł. Niełatwo było uzyskać w Pszczynie informacje na temat wyjazdów służbowych urzędników.

A pytaliśmy standardowo: kto w 2004 r. służbowo wyjeżdżał za granicę, dokąd, kiedy, w jakim celu i jaki był koszt danej podróży pokrywany z budżetu gminnego. Mimo naszej trzykrotnej prośby (jednej pisemnej i dwóch telefonicznych) i przesyłania nam informacji w trzech ratach, wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, kiedy odbywały się poszczególne wyjazdy i jakie były ich koszty. Inne urzędy miast i gmin (a także przewodniczący RM w Pszczynie, którego prosiliśmy o wykaz podróży radnych) udzielały tych informacji bez problemów.

W 2004 r. na służbowe podróże zagraniczne przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Pszczynie wydano z gminnej kasy 19.207,65 zł. Jak łatwo obliczyć, to więcej niż w roku poprzednim (w 2003 r. podatnicy zapłacili za zagraniczne podróże swoich władz 17.404,55 zł).

Jak wynika z pierwszego pisma do nas, podpisanego przez burmistrza Henryka Studzieńskiego, przedstawiciele pszczyńskiego ratusza odbywali w ubiegłym roku podróże do czterech krajów: Niemiec, Chorwacji, Rumunii i na Litwę. Jak pamiętamy, dwa pierwsze państwa znajdowały się w kalendarzu wyjazdów także w 2003 r.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.