pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 2210

Bezpieczna droga do szkoły - policjanci u pierwszoklasistów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

To, co dorosłemu wydaje się oczywiste, dla pierwszoklasisty już takie nie jest. Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze trudno mu przyswoić od razu. Pszczyńscy policjanci ruszyli więc do szkół.

Bezpieczna droga do szkoły - policjanci u pierwszoklasistów z Łąki - 21.09.2016 · fot. KPP Pszczyna


Podobnie jak w latach ubiegłych, oprócz wykładu na temat bezpieczeństwa, mundurowi zapraszają dzieci do aktywnego udziału we wcześniej przygotowanych ćwiczeniach. Dzięki temu, każdy uczeń ma szansę przekonać się, że opanowanie podstawowych zasad obowiązujących pieszego nie jest aż takie trudne.

Najmłodszych uczniów na zajęcia szkolne przyprowadzają dorośli. Przychodzi jednak czas, kiedy młody szkolak musi sam zmierzyć się z drogą do szkoły. Chcąc mu ułatwić zadanie, już od pierwszych dni nauki szkolnej, nauczyciele tłumaczą zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdego roku we wrześniu, policjanci ruszają do szkół, aby utrwalić to, co zostało wcześniej przekazane dzieciom. W trakcie pogadanki stróże prawa posiłkują się filmami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych i przeprowadzają ćwiczenia obrazujące milusińskim zagrożenia na drodze. W środę, 21 września mundurowi z pszczyńskiej drogówki mieli przyjemność gościć w szkole podstawowej w Łące.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj