pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2016
  • 26 września 2016
  • wyświetleń: 1259

Zbadaj swój słuch i pomóż niesłyszącym dzieciom!

Za nami:

26 września do Pszczyny dotrze ekipa słuchobusu - mobilnego laboratorium słuchu, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów. Dodatkowo każdy pacjent, który podda się badaniu, pomoże niedosłyszącym dzieciom. Im więcej osób zostanie przebadanych, tym więcej pieniędzy trafi na konto Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu.

słuchobus, badanie słuchu
26 września do Pszczyny dotrze ekipa słuchobusu. · fot. materiały prasowe


Słuchobus dotrze na parking przy sklepie Kaufland w Pszczynie w poniedziałek, 26 września o godzinie 10.00. Badanie będzie można wykonać do godziny 16.00. Nie trzeba mieć żadnych dokumentów, skierowań, zaświadczeń, nie trzeba nigdzie się zapisywać - wystarczy odwiedzić słuchobus. Badanie trwa maksymalnie 15 minut.

Pszczyna to kolejny przystanek w trasie Narodowego Testu Słuchu 2016, największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu. Cała trzymiesięczna kampania ma również cel charytatywny. Każdy, kto bezpłatnie sprawdzi słuch, pomoże także niesłyszącym dzieciom. Organizatorzy kampanii za każde wykonanie badanie słuchu przeznaczą złotówkę dla działającego od blisko 200 lat Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących.

- Coraz więcej Polaków źle słyszy. Żyjemy w hałasie, w dodatku sami sobie szkodzimy głośną muzyką ze słuchawek wewnątrzusznych lub nieużywaniem ochronników słuchu w pracy. W Polsce aż 13 milionów osób zagrożonych jest hałasem. Hałas to druga w kolejności przyczyna uszkodzeń słuchu w Polsce. 55 procent mieszkańców dużych aglomeracji i 41 procent miast poniżej 100 tysięcy mieszkańców narzeka na uciążliwy hałas - informują organizatorzy kampanii.

---

Narodowy Test Słuchu to prowadzona od 5 lat, największa w Polsce kampania profilaktyki chorób słuchu (w poprzednich edycjach kampanii przebadano słuch 50 tysiącom Polaków). W lipcu, sierpniu i wrześniu kilkadziesiąt polskich miast i miasteczek odwiedza ekipa słuchobusu - mobilnego laboratorium słuchu. Wykonywane są w nim otwarte, bezpłatne, krótkie i bezbolesne testy słuchu każdemu, kto się zgłosi. Każdy pacjent może liczyć na poradę. Ekipa Narodowego Testu Słuchu wykonuje test dwustopniowy:
  • trwający minutę test ecola - przechodzą go wszyscy. Jeśli wykazuje jakiekolwiek wady, pacjent od razu kierowany jest na drugi.
  • test audiometryczny wykonywany przy pomocy audiometru tonalnego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.