pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2016
  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 3136

Europejski Dzień bez Samochodu - przyjedź rowerem,otrzymasz odblask

Za nami:

22 września przyjdź załatwić sprawę do Starostwa Powiatowego w Pszczynie pieszo lub przyjedź na rowerze, a otrzymasz opaskę odblaskową w ramach kampanii "Powiat Pszczyński - bezpieczne miejsce".

odblaski
Europejski Dzień bez Samochodu - przyjedź rowerem,otrzymasz odblask. · fot. Powiat


22 września (czwartek) obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu, będący elementem kampanii: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest zmiana codziennych nawyków transportowych Europejczyków i promowanie innych środków transportu — roweru, komunikacji zbiorowej i chodzenia pieszo.

- Chcemy zachęcić mieszkańców do udziału w akcji i nakłonić, aby tego dnia pozostawili samochody w garażach - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Rower jest coraz częściej wybierany jako środek komunikacji. W powiecie pszczyńskim od kilku ostatnich lat rozbudowujemy infrastrukturę rowerową - oprócz budowy coraz większej liczby ścieżek rowerowych, zainicjowaliśmy realizację dwóch ogromnych projektów, które w dużej mierze promować będą inne formy komunikacji niż samochód - chodzi o budowę ścieżki rowerowej wokół Jeziora Goczałkowickiego oraz Centrum Przesiadkowego - podkreśla starosta.

Tego dnia w punkcie obsługi klienta Starostwa Powiatowego w Pszczynie (ul. 3 Maja 10) na naszych mieszkańców będzie czekać kilkaset odblaskowych opasek. Przekonajcie się, że życie bez samochodu w mieście jest nie tylko możliwe, ale i przyjemne!

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.