pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 maja 2005
  • wyświetleń: 1746

Ładniejemy z każdym łykiem...?

Jak wiadomo wiosna, lato i ładna pogoda sprzyja imprezom (również tym zakrapianym), sprzyja także nowym znajomościom, a jak ma się do tego alkohol...?
Ostatnimi czasy naukowcy z Glasgow University dowiedli, iż pod wpływem alkoholu lepiej oceniamy atrakcyjność płci przeciwnej. Badania przeprowadzono na grupie studentów, na kobietach i mężczyznach jednocześnie (podaje miesięcznik „Charaktery”).

Ich zadaniem była ocena atrakcyjności osób przedstawionych na zdjęciach. Przed wydaniem ocen połowa badanych wypijała określoną ilość jednostek alkoholu. I co się okazało? Mianowicie pod wpływem alkoholu badani mężczyźni i kobiety, pozytywnie oceniali atrakcyjność osób przedstawionych na fotografiach. Z tym, że grupa pijąca zarówno przychylnie oceniała te mało atrakcyjne jak i ładne twarze. Naukowcy zgodnie stwierdzili, że zależność ta może tłumaczyć, dlaczego to spożycie alkoholu sprzyja przygodnym znajomościom:))

O tym, że pod wpływem alkoholu ktoś się może komuś bardziej podobać, śpiewał już jakiś czas temu Irek Dudek: „Nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak...”

A.O. / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.