pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 września 2016
  • 30 września 2016
  • wyświetleń: 6153

[ZDJĘCIA] XIV Międzyośrodkowe Zawody Osób Niepełnosprawnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

W tym roku już po raz czternasty zawodnicy z 10 placówek z terenu województwa śląskiego walczyli o przechodni puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody finałowe rozegrane zostały w czwartek, 29 września w Hali Sportowej przy ul. Zamenhofa w Pszczynie.

XIV Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Niepełnosprawnych - 29.09.2016 · fot. BM / pless.pl


Podczas finału obecni byli zaproszeni goście: wicestarosta Pszczyński Krystian Szostak, kierownik PCPR Joanna Czekańska, dyrektor LO im. B. Chrobrego Renata Dyrda, dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące Andrzej Kegel, dyrektor ZS 3 Pszczyna Grzegorz Kuczera, kierownik Świetlicy Terapeutycznej - Bogusława Bularz.

Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się drużyny: ŚDS Grzawa, WTZ Pszczyna, WTZ Katowice, Ośrodek Lędziny, WTZ Zabrze, WTZ Sosnowiec, WTZ Czerwionka Leszczyny, WTS Bielsko-Biała, WTZ Tychy oraz ŚDS Bielsko-Biała. W sumie w zawodach finałowych wzięło udział 110 zawodników.

W pierwszej części zawodnicy rywalizowali w wyścigach: wachluj balon, domino, podaj cegłę, szalone rydwany, bieg z wieżą, piramida, slalom, wagoniki, przeplatanka oraz sadzenie ziemniaków. W drugiej części walka o punkty odbywała się przy zabawach: praczka, koszykucki, bieg na fanty, połów rybek, żywa rzeźba, narciarze, a także przeciąganie liny.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna WTZ Sosnowiec. Na drugim miejscu uplasował się ośrodek WTZ Zabrze, a na trzecim - WTZ Czerwionka Leszczyny. Puchar przechodni Starosty Pszczyńskiego otrzymała drużyna z Sosnowca, a każdy zespół również otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz medale.

Całość tego sportowego przedsięwzięcia finansowana jest ze środków PFRON przy udziale środków własnych naszej placówki. Zawody objęte są ponadto honorowym patronatem starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, zaś współorganizatorem Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zawody wspierało 35 wolontariuszy z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz 4 - z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

OMBR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.