pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2016
  • wyświetleń: 3875

Nowy asfalt na gminnych drogach - galeria zdjęć z remontów

W Piasku na ul. Powstańców Śląskich, w Czarkowie na ul. Leśnej oraz w Ćwiklicach na ul. Wolności wymieniona została zniszczona nawierzchnia asfaltowa. Cały czas trwają remonty gminnych dróg.

Remonty gminnych dróg w Pszczynie - 09.2016 · fot. UM Pszczyna


W najbliższym czasie roboty będą miały miejsce również w Wiśle Małej i Studzienicach. W Pszczynie trwają prace na ul. Karola Miarki.

- Obecne prace remontowe to efekt umowy, którą podpisaliśmy na początku sierpnia z Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Katowicach. Zakłada ona wymianę nawierzchni na ośmiu drogach. W ramach tego zadania kończymy także remont chodnika wzdłuż ul. Jordana w Studzionce. W pierwszej kolejności rozpoczęły się prace na drogach dlatego chodnik skończony będzie dopiero po dożynkach - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa i modernizacja gminnych dróg to jedno z najbardziej oczekiwanych działań inwestycyjnych. Tak wynika m.in. z opinii mieszkańców wyrażanych na corocznych spotkaniach sprawozdawczych.

- Mieszkańcy oczekują, że stale będziemy powiększać sieć dróg asfaltowych na terenie gminy. Takie działania oczywiście podejmujemy. Systematycznie powstają nowe drogi. Przygotowany wspólnie z radnymi plan zakłada, że w ciągu czteroletniej kadencji w każdym sołectwie i dzielnicy wybudujemy drogi, które obecnie znajdują się w najgorszym stanie. Dzięki temu środki zostaną sprawiedliwie rozdzielone - informuje burmistrz Skrobol.

Oprócz budowy nowych dróg Urząd Miejski systematycznie zleca remonty zniszczonych nawierzchni w ramach stałego utrzymania. W wielu miejscach zamiast szczątkowego łatania dziur, wymieniana jest nawierzchnia asfaltowa na całym odcinku drogi.

717.903,35 zł kosztować będą remonty dróg gminnych, które w sierpniu zlecił Urząd Miejski w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.