pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2016
  • wyświetleń: 2759

Remonty placówek oświatowych w gminie Pawłowice - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

W Pawłowicach wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie powracają do wyremontowanych i odnowionych szkół i przedszkoli. Wakacje to dobry czas na przeprowadzenie remontów.

Przebudowa Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach - 08.2016 · fot. UG Pawłowice


Największa inwestycja, która rozpoczęła się już w marcu tego roku dotyczy przebudowy Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie. W ramach prac wykonano m.in. prace związane z przebudową dachu, głównych schodów, wymiana instalacji elektrycznej oraz izolacją piwnic. Przedszkole rozbudowano również o dwie dodatkowe sale oraz ogród zimowy. Ponieważ w trakcie inwestycji zwiększony został zakres działań, przedszkolaki ciągle jeszcze korzystają z gościnności Szkoły Podstawowej nr 2. Po dokonaniu odbiorów przez m.in. strażaków, sanepid i nadzór budowlany dzieci wrócą do odnowionego przedszkola.

Kuchnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach
Kuchnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2. Wymieniono już okna w sali gimnastycznej, aktualnie ocieplana jest jej elewacja. Wokół budynku wykonano drenaż, który będzie izolował ściany przed zawilgoceniem. Ze względu na zwarcie instalacji elektrycznej, które miało miejsce w szkole zimą, przebudowano instalację elektryczną w szkolnej kuchni, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie kuchennym urządzeniem.

Remonty w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach - 08.2016 · fot. UG Pawłowice


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach w nowym roku szkolnym będą mogli ćwiczyć w wyremontowanej sali gimnastycznej, w której wymieniono zniszczony parkiet, drzwi oraz odmalowano drabinki. Podczas prac wydzielono również dodatkowe pomieszczenie przy stołówce szkolnej.

Wiele prac malarskich i remontowych wykonywał Gminny Zespół Komunalny, który pomalował korytarze i klatki schodowe w pawłowickiej "Jedynce", części pomieszczeń w podstawowce w Warszowicach i Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Golasowicach. GZK wyremontowało również schody prowadzące do kuchni. Nowością w gminnych szkołach będą tzw. Poidełka, czyli punkty, gdzie dzieci będą mogły napić się wody. Pierwsze powstaną w połowie września w szkołach w Pielgrzymowicach i Golasowicach. Instalacje potrzebne do zamontowania poidełek zostały już wykonane.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.