pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 września 2016
  • wyświetleń: 4312

W powiecie pszczyńskim prowadzone są remonty dróg - zdjęcia

Chociaż okres wakacyjny dobiegł końca, prace na powiatowych drogach nie zwalniają tempa. Niedawno zakończył się remont ul. Jedności w Studzionce, a już za chwilę rozpoczną się prace m.in. na ul. Topolowej w Miedźnej czy ul. Pszczyńskiej w Woli.

Remont ul. Jedności w Studzionce - 08.2016 · fot. Powiat


Na ul. Jedności w Studzionce zakończyły się już wszystkie prace remontowe na odcinku od mostu do skrzyżowania z DW 933. Wyremontowane zostało ok. 165m nawierzchni jezdni, przykościelny parking i odwodnienia drogi. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 125 tys. zł.

- Koszt wszystkich tegorocznych remontów prowadzonych do tej pory na powiatowych drogach wynosi już prawie 6,5 mln zł - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza. - A przed nami jeszcze m.in. remont ul. Topolowej w Miedźnej, ul. Woszczyckiej w Rudziczce czy ul. Pszczyńskiej w Woli - podkreśla.

Ul. Topolowa w Miedźnej - 08.2016 · fot. PZD


Na ul. Topolowej w Miedźnej w połowie września rozpocznie się realizacja zadania polegającego na przebudowie ok. 270-metrowego odcinka drogi. Wymieniona zostanie nawierzchnia oraz wyremontowany zostanie przepust pod drogą. Kwota całego remontu to prawie 240 tys. zł. Na jego realizację powiat pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie aż 190 tys. zł. Na wykonanie wszystkich prac remontowych wykonawca, Firma Remontowo-Budowlana Łukasz Waleczek, ma czas do 18 listopada.

To nie pierwsze prace wykonywane na tym terenie. W zeszłym roku wykonano już remont przepustu drogowego wraz z rowami w rejonie skrzyżowania ul. Wiejskiej i Topolowej. Koszt tego zadania wyniósł prawie 55 tys. zł.

Do końca października przebudowana zostanie także ul. Woszczycka w Rudziczce (od DW935 do ul. Szkolnej). Na ponad 370-metrowym odcinku ułożona zostanie nowa warstwa asfaltobetonowa, wykonane zostaną pobocza oraz wybudowane zostaną wpusty uliczne z przykanalikami i zatoka autobusowa.

Ul. Pszczyńska w Woli - 08.2016 · fot. Powiat


Remont nie ominie też 835-metrowego odcinka ul. Pszczyńskiej w Woli. Tam za ponad 280 tys. zł ułożone zostaną m.in. nowe warstwy nawierzchni.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.