pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1959

Policjanci sprawdzą czy drogi do szkół są dobrze oznaczone

Policjanci pszczyńskiej drogówki w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzają końcowy etap lustracji oznakowania pionowego i poziomego w rejonach placówek oświatowych na terenie powiatu pszczyńskiego. Prowadzone kontrole mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

Policjanci z pszczyńskiej komendy prowadzą działania "Bezpieczna droga do szkoły". W związku z działaniami mundurowi przez całe wakacje dokonują lustracji oznakowania w rejonie szkół pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości policjanci kierują pisma do zarządców dróg o ich usunięcie.

Od 1 września policjanci będą odwiedzać szkoły. Podczas prelekcji mundurowi będą promować wśród uczniów bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także kształtować postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą je spotkać na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.