Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2016
  • 29 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 78250

[ZDJĘCIA] Wspaniałe ozdoby i korowód na dożynkach w Studzionce

W niedzielę w Studzionce odbyły się Gminne Dożynki. Mieszkańcy przygotowali się wyjątkowo na obchody święta plonów i poustawiali w całym sołectwie wspaniałe, dożynkowe ozdoby. Zapraszamy do dwóch, obszernych galerii zdjęć prezentujących zarówno ozdoby dożynkowe (uwaga - mamy nowe zdjęcia) jak i niedzielny korowód.

Dożynki Gminy Pszczyna w Studzionce - korowód dożynkowy - 28.08.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Uroczystości dożynkowe w Studzionce rozpoczęły się mszą świętą. Następnie uczestnicy w barwnym korowodzie udali się na boisko sportowe, gdzie miały miejsce występy dzieci i młodzieży.

Dożynki Gminy Pszczyna w Studzionce - procesja przed mszą św. oraz ostatnie przygotowania do korowodu dożynkowego - 28.08.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Tam też burmistrz wręczył odznaczenia "Order Serca Matkom Wsi" oraz nagrody za udział w konkursie "Rolnik Gminy Pszczyna". W tym roku Ordery Serca Wsi Matkom otrzymały: Wyciślik Wanda, Dyda Renata, Pudełko Czesława, Oszek Maria, Orlik Henryka, Rapiejko Leokadia, Paszek Łucja, Halbina Łucja, Sojka Maria, Rezner Jadwiga, Brzozowska Aleksandra, Iwańczuk Krystyna i Piegza Gertruda.
Odznaki Za Zasługi dla Kółek Rolniczych otrzymały: Waleczek Janina, Stokłosa Jadwiga oraz Gąska Teresa.

Dożynki Gminy Pszczyna w Studzionce - uroczystości oficjalne oraz występy artystyczne - 28.08.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Burmistrz nagrodził także w konkursie Rolnik Gminy Pszczyna w tym roku:
  • w kategorii produkcji roślinnej - Marek Goraus z Poręby
  • w kategorii produkcji roślinnej i zwierzęcej (ex aequo) - Eulalia i Roman Firla ze Studzionki oraz Anna i Jerzy Sajdok z Ćwiklic
  • w kategorii działalności specjalnej produkcji rolnej - Agnieszka i Sławomir Bałuch z Jankowic
  • oraz wyróżnienia - Czesław Pitlok z Jankowic oraz Jan Jacek z Pszczyny.


Burmistrz przyznał także nagrodę specjalną za wieloletnią pracę przy organizacji dożynek gminnych, dla emerytowanego już naczelnika wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Pszczynie, Alojzego Cieszkę.

Potem odbyły się występy zespołów śpiewaczych Studzieńczanie i Wiślanie, a także koncert zespołu B.A.R. Gminne dożynki w Studzionce zakończyły się zabawą z zespołem Quatro Plus.

Ozdoby dożynkowe w Studzionce - 27 i 28.08.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Studzionka - gratulujemy!ups / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.