pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3066

Wojewoda powołał nowego Śląskiego Konserwatora Zabytków

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek powołał dziś Ewę Pokorską - Ożóg na stanowisko Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Podczas wręczania aktu powołania obecni byli również wicewojewodowie Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka oraz dyrektor generalny Urzędu, Adam Ostalecki.

konserwator
Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków została Ewa Pokorska - Ożóg · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


Ewa Pokorska - Ożóg jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także studiów podyplomowych z zakresu konserwacji zabytków oraz integracji europejskiej - kształcenia urzędników europejskich. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Urzędzie Miejskim w Gliwicach, pracując jako inspektor ds. ochrony zabytków, a od 2002 roku pełniąc funkcję Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jest również nauczycielem akademickim w Zakładzie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków, działającym w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

W 2008 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie popularyzacji i ochrony zabytków oraz odznakę Ministra Infrastruktury za zasługi dla budownictwa przyznaną na wniosek Prezydenta Miasta Gliwice.

Ewa Pokorska - Ożóg jest autorką szeregu publikacji oraz uczestniczką wielu konferencji, projektów i sesji naukowych. Swoją wiedzą dzieli się także z pracownikami instytucji samorządowych, prowadząc wykłady na temat ochrony zabytkó

ab / pless.pl, źródło: Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.