Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2016
  • 12 września 2016
  • wyświetleń: 68974

[TYSIĄC ZDJĘĆ] Oryginalne ozdoby i korowód na dożynkach w Kryrach

Mieszkańcy Kryry dali popis inwencji twórczej i przed swoimi domami poustawiali oryginalne ozdoby. Niedzielny korówód dożynkowy również wyglądał wyśmienicie. Było 13 platform, tyle samo dorożek, kilkanaście starych pojazdów i cały gang harleyowców!

Dożynki gminno-powiatowe w Kryrach - przegląd wydarzeń dnia - 11.09.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z korowodu oraz występów dzieci ze szkoły w Kryrach i zespołów folklorystycznych. Mamy też ogromną galerię ozdób dożynkowych.

Dożynki gminno-powiatowe w Kryrach - korowód dożynkowy - 11.09.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Uroczystości gminno-powiatowych dożynek rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Kryrach. Następnie spod kościoła wyruszył korowód dożynkowy, który udał się na teren przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. W korowodzie było 13 platform i tyle samo dorożek. Do tego kilkanaście starych pojazdów i cały gang harleyowców!

Dożynki gminno-powiatowe w Kryrach - wieczorne koncerty i pokaz Teatru Ognia - 11.09.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Po ceremoniale dożynkowym i wręczeniu wyróżnień była okazja do wspólnego świętowania najpierw z artystami i artystkami z najbliższej okolicy, następnie ze Słowakami z gminy Novot. Wieczorem z kolei do zabawy przygrywały zespoły Stonehenge, Baciary oraz Firevoice.

Dożynki gminno-powiatowe w Kryrach - dożynkowo ozdobiona wieś - 10.09.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się Powiatowe Pokazy Jeździeckie, bezpłatne animacje i dmuchańce dla dzieci, wystawy sprzętu i maszyn rolniczych oraz drobnego inwentarza, stoiska promocyjne, jarmark rękodzielniczy, prezentacja Rybnickiego Klubu Paralotniowego, rozgrywki sportowe i wesołe miasteczko. Przeprowadzono też zbiórkę krwi.

Dożynki gminno-powiatowe w Kryrach - korowód, występy dzieci - 11.09.2016 · fot. Piotr Kubica


Dożynki gminno-powiatowe w Kryrach - 11.09.2016 · fot. Powiat


ups / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.