pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 8615

Wyciek kwasu azotowego w Studzienicach

We wtorek po godzinie 13.00 w Studzienicach doszło do wycieku kwasu azotowego. Na miejscu interweniowali strażacy. Jedna osoba z podejrzeniem podtrucia została zabrana na badania.

Kwas wyciekał z zbiornika o pojemności 1000 litrów, który był przewożony ciężarówką. W niewielkiej ilości kwas wyciekł na ulicę. Zauważył to kierowca, który zjechał na jedną z bocznych dróg i wezwał odpowiednie służby.

Na miejsce wezwano straż pożarną z Pszczyny, pluton chemiczny PSP z Bielska-Białej oraz pogotowie. Droga, na której zatrzymał się samochód, została całkowicie zablokowana, a wokół niej wydzielono strefę bezpieczeństwa. Ratownictwo chemiczne PSP zneutralizowało wyciek. W Studzienicach na bocznej drodze przeprowadzono akcję przepompowywania cieczy. Na miejscu czynności wykonywała ITD. O godz. 15:05 zakończono działania związane z przepompowaniem kwasu.

U kierowcy ciężarówki zaistniało podejrzenie podtrucia oparami kwasu. Mężczyzna przejdzie dokładne badania, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.