pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6526

Kolejny wstrząs w Goczałkowicach, to już trzeci w okresie dwóch tygodni

Po raz trzeci na przestrzeni dwóch tygodni goczałkowicki sejsmograf wykrył wstrząs na terenie gminy. Odczuli go także mieszkańcy, którzy coraz bardziej obawiają się o swoje bezpieczeństwo i stan swoich domów, nierzadko dorobek całego życia.

Foto-temat: Goczałkowice z lotu ptaka
Kolejny wstrząs w Goczałkowicach, to już trzeci w okresie dwóch tygodni.


W piątek o godzinie 12.24 w Goczałkowicach doszło do kolejnego wstrząsu. To już trzeci od momentu instalacji sejsmografu w Urzędzie Gminy. Poprzednie miały miejsce 24 i 30 lipca. Mieszkańcy odnotowywali podobne wstrząsy wcześniej, jednak brakowało odpowiedniego urządzenia mierniczego.

Jak powiedziała nam Maria Ożarowska, sekretarz gminy Goczałkowice-Zdrój, wystąpiono już pisemnie do organu nadzoru górniczego oraz Głównego Instytutu Górniczego w sprawie dzisiejszego wstrząsu. Gmina czeka na odpowiedzi.

Poprzednie wstrząsy - jak podał GIG - były "zjawiskami sejsmicznym o słabej intensywności i nieszkodliwym dla zabudowy powierzchniowej. Jednakże możliwe było odczucie drgań przez osoby znajdujące się w strefie epicentum."

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.