pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4162

Przez śmieci kolektor przy Pszczynce nie radzi sobie podczas opadów

Podczas obfitych opadów deszczu kolektor Chwistek przy rzece Pszczynce jest pełen wody. Mieszkańcy alarmują, zdarza się, że mają zalane piwnice i domy. Powodem tego są śmieci, które zatrzymują się na kracie odpływu.

Kolektor Świstek.
Przez liczne śmieci kolektor przy Pszczynce nie radzi sobie podczas dużych opadów. · fot. nadesłane przez czytelnika


- Główny kolektor Chwistek był jak zwykle pełny, poziom wody w kolektorze przy ujściu do Pszczynki był wyższy o ok. 1,5 m od poziomu wody w rzece - sygnalizował w czasie ostatnich ulew jeden z naszych czytelników. - Nic dziwnego, że zalewa piwnice, podmywa fundamenty domów, że deszczówka nie spływa z ulic, co może zagrażać bezpieczeństwu - tłumaczył.

Jak zauważył, nikt nie czyści zaniesionej śmieciami kraty na kolektorze, co skutecznie blokuje odpływ deszczówki. - Po co więc mamy w mieście kanalizację deszczową, jak na końcu, na ujściu mamy ją dosłownie zakorkowaną? - pytał i opisywał, że tak zablokowana kanalizacja w szybkim czasie na całej długości ulegnie zaniesieniu, co dodatkowo pogorszy jej i tak dzisiaj "nikłą funkcjonalność".

Z zapytaniem o czyszczenie kolektora redakcja zwróciła się do Urzędu Miejskiego w Pszczynie. - Kolektory Chwistek i Siedlecki nadzorowane są przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej. Zawsze po dużych nawałnicach i ulewach zbierają się tam naniesione przez wodę nieczystości - powiedział Piotr Łapa, rzecznik prasowy UM, potwierdzając, że w ratuszu problem jest znany. Równocześnie zwrócił uwagę, że każdorazowo po intensywnych opadach kolektory są monitorowane. - Jeżeli wymaga tego sytuacja, wówczas są czyszczone - zapewnił.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.