pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 lipca 2016
  • wyświetleń: 3075

Uczniowie na wakacjach, a w powiatowych szkołach remonty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W byłej "szkole rolniczej", "Samochodówce" i Zespole Szkół nr 3 zaplanowano remonty o łącznej wartości prawie 700 tys. zł. Większość prac zakończy się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Remonty w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - 07.2016 · fot. Powiat


W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 remontu doczekały się już schody zewnętrzne do budynku przy ul. Kopernika. Za prawie 10tys. zł rozebrano istniejącą nawierzchnię schodów, skuto nierówności, wykonano warstwę gruntującą i wyrównawczą, a także okładzinę z płytek gresowych.

Rozpoczęła się też budowa drogi dojazdowej do terenów szkoły przy ul. Kopernika. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne "ROL-BUD" za ponad 180 tys. rozbierze istniejącą nawierzchnię oraz wykona nową konstrukcję drogi i placu z kostki betonowej. Wykonane zostaną także chodniki oraz zatoki postojowe z płyt ażurowych. Prace obejmą jeszcze przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z zabudową nowych elementów odwodnienia. W budynku warsztatów szkolnych zaplanowano natomiast wymianę dwóch kotłów centralnego ogrzewania - obecnie przygotowywane jest zapytanie ofertowe dla wykonawców.

Remonty w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie - 07.2016 · fot. Powiat


Z kolei w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 za prawie 20 tys. wymieniono 130m zewnętrznej sieci wodociągowej, armaturę węzła wodomierzowego oraz wykonano połączenia z instalacją wewnętrzną w budynku. Rozpoczął się też remont pokrycia tarasu w budynku internatu. Remont będzie polegał na wymianie ok. 70m2 nawierzchni, zrobieniu wylewki oraz wykonaniu obróbek blacharskich. Na to zadanie powiat przeznaczy ok. 30 tys. zł.

To nie jedyne prace jakie zaplanowano w byłej "szkole rolniczej". Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe "AKRO" Bogusław Majdak wykona za budynkiem internatu parkingi oraz drogę dojazdową. Prace obejmą rozbiórkę istniejącej nawierzchni, wykonanie nowej konstrukcji drogi i parkingu wraz z nawierzchnią z kostki betonowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, a także przebudowę przyłącza wodociągowego do budynku internatu. Koszt tych robót to ponad 250tys. zł.

Do połowy sierpnia zakończą się prace adaptujące poddasze internatu. Na obecnym etapie, inwestycja obejmuje doprowadzenie instalacji na poziom ostatniej kondygnacji oraz wykonanie dodatkowego biegu klatki schodowej. Koszt prac to ok. 170tys. zł.Prace remontowe przeprowadzono także w Zespole Szkół nr 3. Prawie 30tys. zł kosztowała naprawa pokrycia dachowego z piany poliuretanowej - wycięto powstałe pęcherze i uzupełniono natrysk. W najbliższym czasie uzupełnione zostaną też obróbki blacharskie oraz usunięte zostaną skutki nieszczelności dachu w czterech pomieszczeniach.

- Inwestycje w powiatowych placówkach zrealizowane w ciągu ostatnich pięciu lat kosztowały już ponad pięć milionów złotych. Do tej pory m.in. wybudowaliśmy nowe boisko przy PZSnr1 czy przeprowadziliśmy termomodernizację większości budynków. W tym roku duża część prac skupia się na poprawie infrastruktury przy szkołach - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Większość remontów zakończy się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj