pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2016
  • wyświetleń: 2924

Lepsza widoczność na dwóch przejściach dla pieszych

W ostatnich dniach na wniosek policji poprawiła się widoczność na dwóch przejściach dla pieszych w gminie Pszczyna. Bezpieczniej ma być teraz na ulicach Bieruńskiej oraz Staromiejskiej.

Bieruńska, droga, ulica, przejście, Pszczyna
Na ulicy Bieruńskiej wycięto drzewo zasłaniające widoczność. · fot. KPP Pszczyna


Na ulicy Bieruńskiej niemałym problemem było dużych rozmiarów drzewo. W znacznym stopniu ograniczało ono widoczność i utrudniało dostrzeżenie przez kierowców stojących za nim osób. Po wycięciu drzewa, przejście stało się bardziej przestrzenne i lepiej doświetlone przez promienie słoneczne.

Staromiejska, słupki, ulica, droga, Pszczyna
Na ulicy Staromiejskiej postawiono biało-czerwone słupki. · fot. KPP Pszczyna


W inny sposób natomiast uzyskano poprawę widoczności na ul. Staromiejskiej. Zmniejszenie zagrożenia pieszych na tym przejściu było przede wszystkim istotne ze względu na znajdującą się w pobliżu szkołę. Dzięki zamontowaniu słupków ograniczających uniemożliwiono wjazd na pobocze samochodów. Parkowane w tym miejscu pojazdy zasłaniały oczekujących na przejście przez jezdnię pieszych. Biało-czerwone słupki mają także za zadanie informować i ostrzegać kierowców o zachowaniu szczególnej ostrożności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.