pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 lipca 2016
  • wyświetleń: 3430

Gmina Kobiór przygotowuje tereny pod przyszłe inwestycje

W ostatnich miesiącach gmina Kobiór przejęła część gruntów byłego tartaku i stolarni. W przyszłości chce pozyskać inwestorów na te tereny.

- 21 kwietnia po długich staraniach zawarto akt notarialny umowy darowizny z firmą Nieruchomości - CIS Strefa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa. Na jej podstawie Gmina Kobiór nabyła prawo użytkowania wieczystego 6 działek w rejonie byłego tartaku i stolarni, wykorzystywanych dotychczas, jako drogi wewnętrzne. W przyszłości połączą one drogę wojewódzką nr 928 (ul. Centralna) z terenami produkcyjno-usługowymi usytuowanych przy ul. Plichtowickiej - poinformował Urząd Gminy w Kobiórze.

Jesienią bieżącego roku Kobiór planuje złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego wniosek o dofinansowanie projektu mającego na celu zwiększenie potencjału inwestycyjnego tych terenów. Projekt zakłada kompleksowe uzbrojenie i przygotowanie tych terenów w celu pozyskania nowych inwestorów - w szczególności przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Realizację projektu wstępnie planuje się rozpocząć w drugiej połowie 2017 r.

Ponadto w ramach opisanej wyżej umowy pozyskano 4 działki położone w rejonie ul. Orlej w Kobiórze, dzięki czemu uregulowano sprawy dojazdu do posesji prywatnych - budynki oznaczone nr 2a, 2b, 2c i 2d przy ul. Orlej, które dotychczas formalnie go nie posiadały, uzyskały dostęp do drogi publicznej. Łącznie przejęto nieodpłatnie na majątek Gminy Kobiór grunty o pow. 2,1896 ha, których wartość użytkowania wieczystego szacuje się na kwotę około 350 tysięcy złotych.

Gmina podjęła już kroki w celu uzyskania korzystniejszej kwoty opłaty z tytułu użytkowania wieczystego za przejęty grunt, a po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatu Pszczyńskiego, w najbliższym czasie planuje podjęcie kroków w celu komunalizacji przejętych nieruchomości.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.