pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lipca 2016
  • wyświetleń: 13389

Powstaje obwodnica Pawłowic - galeria zdjęć z placu budowy

Trwa budowa obwodnicy Pawłowic. W sierpniu rozpocznie się ostatni etap prac - przebudowa skrzyżowania DK-81 z ulicą Pszczyńską.

Budowa obwodnicy Pawłowic - 07.2016 · fot. UG Pawłowice


- Roboty na placu budowy są już bardzo zaawansowane i termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Aktualnie trwają prace przy budowie skrzyżowania łączącego obwodnicę z drogą do Jastrzębia-Zdroju DW 933 - poinformował Urząd Gminy w Pawłowicach.

Odcinek wspomnianej ulicy jest obecnie zamknięty dla ruchu, a kierowcy korzystają z objazdu przez ulice Kruczą i Orlą w Pniówku. Z uwagi na deszczową pogodę w ostatnich tygodniach i konieczność przebudowy sieci gazowej opóźniły się nieznacznie roboty ziemne.

Pewne jest, że 1 sierpnia komunikacja lokalna będzie kursować już pod zmodernizowanym wiaduktem nad ul. Zjednoczenia. - Oznacza to ponowne zmiany w rozkładach jazdy, ale przede wszystkim skrócenie czasu przejazdów busików, które w związku z objazdami spowodowanymi zamknięciem ul. Zjednoczenia musiały nadkładać drogi - podał Urząd Gminy.

Ostatnim etapem robót będzie przebudowa skrzyżowania DK-81 z ul. Pszczyńską. Rozpocznie się ona w pierwszej połowie sierpnia.

Warto odnotować, że zapadła też decyzja w sprawie zabudowy dodatkowych ekranów akustycznych przy obwodnicy. Pierwotnie projekt nie przewidywał powstania ekranów wzdłuż ul. Zjednoczenia, przy skrzyżowaniu z ul. Stawową oraz przy zjeździe z dwupasmówki DK 81 na obwodnicę, w okolicy gospodarstwa rolnego.

- Gmina kilkukrotnie zwracała się do inwestora z prośbą o ponowne przeanalizowanie sytuacji i uwzględnienie zabudowy dodatkowych ekranów w tych miejscach. W kwietniu do urzędu wpłynęła petycja w tej sprawie. Prośba o wsparcie została skierowana do wójta oraz rady gminy, którzy poparli stanowisko mieszkańców i ponownie interweniowali w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach. 15 lipca do Urzędu Gminy wpłynęło pismo z ZDW z informacją, że przychyla się do wniosku w sprawie zabudowy dodatkowych ekranów przy budowanej właśnie obwodnicy. Sprawą otwartą jeszcze ciągle pozostaje kwestia zabudowy ekranów przy DK 81 w Warszowicach - ogłosił urząd.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.