pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lipca 2016
  • wyświetleń: 3314

Goczałkowice podpisały umowę partnerską z Plossberg

Gmina Goczałkowice-Zdrój podpisała w sobotę umowę partnerską z niemiecką gminą Plossberg. Współpraca będzie prowadzona na szczeblach: kulturowym, historycznym i gospodarczym.

Goczałkowice umowa partnerska Plossberg
Goczałkowice podpisały umowę partnerską z Plossberg · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Na sobotniej uroczystości stronę niemiecką reprezentowali burmistrz Plossberg - Lothar Muller, wiceburmistrz oraz sześciu przedstawicieli miejscowej Rady Gminy, stronę polską z kolei: wójt Gabriela Placha, dyrektor GOK-u - Zofia Szołdra, radna - Ewelina Sowa-Mrzyk, przedstawiciel goczałkowickiej OSP - Damian Puchałka, tłumacz - Justyna Puchałka oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Strażackiej.

Umowa partnerska została podpisana w języku polskim i niemieckim na okres pięciu lat. Dzięki jej zawarciu, każda z gmin będzie mogła korzystać z okazji do rozwijania kontaktów między instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami na różnych płaszczyznach życia społecznego, w duchu zrozumienia i poszanowania tradycji i kultury obu państw.

Warto odnotować, że nieformalnie współpraca została nawiązana w 2012 roku, w trakcie studyjnej wizyty członków Lokalnej Grupy Rybackiej "Żabi Kraj" w Bawarii.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.