pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2016
  • 22 lipca 2016
  • wyświetleń: 41235

[WIDEO] Pikieta pod pszczyńskim szpitalem - wywiady, opinie...

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W środę pod pszczyńskim szpitalem odbyła się pikieta w sprawie sytuacji w tej placówce zdrowia. Z mieszkańcami rozmawiał starosta pszczyński oraz radni powiatowi. Niestety po raz kolejny zabrakło przedstawicieli spółki Centrum Dializa, która zarządza szpitalem. Zapraszamy na materiał wideo.W środowe popołudnie kilkadziesiąt osób manifestowało pod pszczyńskim szpitalem. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego chcieli zwrócić uwagę na braki kadrowe i złe warunki w placówce. W trakcie pikiety zbierano podpisy pod pismem do Ministra Zdrowia z prośbą o zainteresowanie się sprawą pszczyńskiego szpitala. - Chcemy, żeby minister sprawdził gdzie jest błąd, że nasz szpital tak podupada - mówiła radna Marcelina Leki, organizatorka pikiety.

Ostatnio nasiliły się negatywne głosy o chaosie w placówce, komunikat w tej sprawie wydał starosta Paweł Sadza, a burmistrz Dariusz Skrobol bezpośrednio zwrócił się do prezesa spółki o poprawienie jakości świadczonych usług.

pikieta pod szpitalem
Pikieta pod pszczyńskim szpitalem - 20.07.2016 · fot. pless.pl


Po raz kolejny, mimo wystosowanego wcześniej zaproszenia, pod szpitalem zabrakło drugiej strony, czyli przedstawicieli zarządzającej szpitalem spółki Centrum Dializa. Na miejscu był natomiast starosta pszczyński. - My wyłącznie sprawujemy nadzór nad budynkiem i majątkiem szpitala. Nadzór nad prawidłową działalnością medyczną sprawuje wyłącznie Narodowy Fundusz Zdrowia. Mimo tego nie pozostawiamy żadnego niepokojącego sygnału ze strony pacjentów obojętnie. Wszystkie argumenty, które przedstawiają nam mieszkańcy, przekazujemy spółce, próbując w sposób mniej lub bardziej polubowny wymusić na spółce działania, które powinny iść w odrobinę inną stronę - tłumaczył Paweł Sadza, starosta pszczyński.

Loading...


TVP o sytuacji w pszczyńskim szpitalu (materiał z 20 lipca): katowice.tvp.pl/26225046/petycja-do-ministra-obawy-o-pszczynski-szpital

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

new, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.