pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lipca 2016
  • 16 lipca 2016
  • wyświetleń: 28355

Pokemony opanowały Pszczynę! Pszczynianie szukają stworków

To nie jest prima aprilis. To się naprawdę dzieje! W Pszczynie można spotkać coraz więcej osób wpatrzonych w ekrany swoich telefonów. Wszystko za sprawą aplikacji "Pokemon GO", która podbija cały świat. Małe stworki można również spotkać na ulicach naszego miasta.

Pokemony opanowały Pszczynę - 15.07.2016 · fot. pless.pl


Cały świat oszalał na punkcie aplikacji "Pokemon GO". Gra polega na łapaniu Pokemonów w rzeczywistym świecie. Stworki można spotkać dosłownie wszędzie, a celem graczy jest zebranie wszystkich gatunków Pokemonów oraz wytrenowanie swoich małych podopiecznych. Gra jest o tyle ciekawa, że stworki łapie się z użyciem kamery w telefonie, dzięki czemu popularnego Pikachu, czy Venona można spotkać na pszczyńskim rynku, a latającego Zubata na ulicy Chrobrego.

Ponadto na terenie całego miasta rozlokowane są przystanki - tzw. "PokeStops", w których możemy zdobyć rożne przedmioty - głównie "pokeballe", czyli charakterystyczne czerwono-białe kule, do których łapiemy Pokemony.

Pokemony opanowały Pszczynę - 15.07.2016
Pokemon na ulicy Bankowej w Pszczynie - 15.07.2016 · fot. pless.pl


Premiera gry na Starym Kontynencie miała miejsce w minioną środę. Oficjalne aplikacja jest na razie dostępna tylko w dwóch europejskich krajach: Wielkiej Brytanii i Niemczech, jednak internauci z Polski szybko rozwiązali ten problem. Właściciele telefonów spod szyldu jabłuszka rejestrują nowe konta, wybierając państwa, w których gra jest już dostępna. Użytkownicy Androida pobierają natomiast z sieci aplikację udostępnioną dla innych krajów, po czym instalują grę na swojego smartfona.

Pszczynianie tworzą grupy na Facebooku, gdzie można m.in. dzielić się informacjami na temat występowania Pokemonów w mieście. Za pośrednictwem grupy internauci umawiają się także na grupowe łapanie stworków.

Też oszaleliście na punkcie aplikacji "Pokemon Go"?

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.