Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 lipca 2016
  • 16 lipca 2016
  • wyświetleń: 1859

Pszczyńskie koło RAŚ organizuje w sobotę wyjazd na Marsz Autonomii

Za nami:

Już po raz dziesiąty Ruch Autonomii Śląska w rocznicę przyznania przez polski Sejm autonomii organizuje największą manifestację w Polsce w obronie prawdziwej samorządności.

Marsz Autonomii
Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic 16 lipca. · fot. Kris Duda / flickr.com


Marsz Autonomii jest największą w Polsce manifestacją na rzecz realnej samorządności - autonomii. Żądamy podstawowego prawa do samodecydowania o sprawach nam najbliższych. Chcemy z poziomu naszego regionu tworzyć lepsze prawo w kwestiach, które nas bezpośrednio dotykają. Domagamy się, aby nasze podatki zostawały na Górnym Śląsku. Nie chcemy żyć w szarej i tłamszącej swym centralizmem Rzeczpospolitej. Bez burd i bojek, ale z uśmiechem i z całymi rodzinami świętujemy rocznicę uchwalenia autonomii województwa śląskiego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 14 lipca 1920 roku.

W wesołej, rodzinnej atmosferze przemaszerujemy ulicami Katowic w sobotę (16 lipca) o godzinie 12.00, by pokazać przywiązanie do Śląska i jego interesów. Wierzymy, że za swoje w naszym regionie możemy gospodarować dobrze i oszczędnie.

W związku z tym Pszczyńskie Koło Ruchu Autonomii Śląska zaprasza na wyjazd do Katowic. Zbiórka pod dworcem w Pszczynie o godz. 9.30 na pociąg Kolei Śląskich (odjazd 9.43). Prosimy o zabranie śląskich flag.

Więcej informacji: www.marszautonomii.pl

wiktoria / pless.pl, źródło: www.marszautonomii.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.