pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lipca 2016
  • wyświetleń: 8143

Przejechał DK-1 "na czerwonym", był pod wpływem narkotyków

30-letni kierowca nie zatrzymał się na czerwonym świetle, przejechał przez środek skrzyżowania dwóch najbardziej ruchliwych ulic w mieście w godzinach szczytu, a wszystko to pod wpływem środków odurzających i na oczach pszczyńskich policjantów, którzy patrolowali rejon trasy DK-1.

Mundurowi jechali ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie, kiedy zauważyli kierowcę Daewoo Tico popełniającego wykroczenie drogowe na pobliskim skrzyżowaniu z "jedynką". Mężczyzna nie zastosował się do czerwonego światła wyświetlanego na sygnalizatorze i wjechał na skrzyżowanie.

30-latek z Chorzowa przyznał się do przewinienia i przyjął nałożony na niego mandat karny. Policjantów zaniepokoił jednak jego wzrok i zachowanie. Był pobudzony, miał szkliste oczy i rozszerzone źrenice. Mundurowi postanowili zbadać stan, w jakim kierował samochodem. Niestety, ich przypuszczenia okazały się słuszne. Tester wskazał na pochodne amfetaminy.

To wstępne badanie, w najbliższym czasie analiza pobranej mu krwi powinna wskazać na konkretny narkotyk. Wówczas, jeżeli potwierdzi się, że 30-latek kierował pojazdem, znajdując się pod wpływem środków odurzających, odpowie zgodnie z art 180a kk, gdzie przewidziano nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo, zatrzymany będzie musiał wytłumaczyć się z zawiniątka z żółtym proszkiem, które policjanci znaleźli w schowku jego samochodu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.