pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lipca 2016
  • 13 lipca 2016
  • wyświetleń: 45778

NFZ w trybie pilnym przeprowadza kontrolę w szpitalu w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W poniedziałek w pszczyńskim szpitalu, zarządzanym przez spółkę Centrum Dializa rozpoczęła się kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szpital w Pszczynie - 07.2016 · fot. nadesłane przez czytelników


- W związku z otrzymanymi od pacjentów skargami, dotyczącymi działalności oddziału chorób wewnętrznych w Centrum Dializa w Sosnowcu-Szpital w Pszczynie, dyrektor Śląskiego OW NFZ, Jerzy Szafranowicz, podjął decyzję o przeprowadzeniu w trybie pilnym kontroli - informuje Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

Jak udało nam się dowiedzieć, kontrolerzy Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczęli działania w dniu 11 lipca. Zakres przedmiotowy kontroli obejmuje realizację umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne, w zakresie choroby wewnętrzne - hospitalizacja.

- Weryfikacji podlegać będzie organizacja udzielania świadczeń, warunki lokalowo-techniczne, kwalifikacje i zatrudnienie personelu udzielającego świadczeń oraz wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną w odniesieniu do warunków wymaganych od świadczeniodawców realizujących umowę w ww. zakresie - dodaje Małgorzata Doros.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie uwagi na temat działania pszczyńskiej placówki zdrowia nasiliły się. W ubiegły wtorek do naszego miasta przyjechała Telewizja Polska. Nie została jednak wpuszczona na teren szpitala i nakręciła materiał przed obiektem. Przed kamerami wypowiadali się pacjenci, ich rodziny oraz samorządowcy. Zwracali uwagę na przepełnione sale chorych, łóżka na korytarzach i brudne toalety bez desek sedesowych. Pojawiły się również głosy o chaosie wśród personelu na oddziałach.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.