Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 lipca 2016
  • 15 lipca 2016
  • wyświetleń: 8786

Ulica Piastowska oraz pszczyński rynek w śląskich flagach - zdjęcia

W piątek 15 lipca przypada dzień śląskiej flagi i 96. rocznica uchwalenia Statutu Organicznego Województwa Śląskiego, W ramach obchodów tego dnia pszczyńskie koło Ruchu Autonomii Śląska pod patronatem burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola udekorowało śląskimi flagami ulicę Piastowską oraz pszczyński rynek.

Ulica Piastowska oraz pszczyński rynek w śląskich flagach - 15.07.2016 · fot. wiktoria / pless.pl


W tym samym dniu, o godzinie 17.00, w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Pszczynie odbyła się prelekcja Jerzego Ciurloka pt. "Humor śląski od średniowiecza do dziś".

Po niej można było nabyć książki autora, dwutomową edycję monografii "Ich książęce wysokości", prezentującej sylwetki wszystkich śląskich władców dynastycznych od momentu, gdy Śląsk zaczął się kształtować jako kraina autonomiczna do końca epoki feudalnej, czyli do XVIII wieku, a także "A, B, C dowcipu wedle Ecika". W sprzedaży był też "Słownik ślōnskij godki".

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.