pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2016
  • wyświetleń: 14078

Pszczyńscy policjanci świętowali w Muzeum Zamkowym - galeria zdjęć

7 lipca w sali lustrzanej Muzeum Zamkowego policjanci z pszczyńskiej jednostki obchodzili Święto Policji. W trakcie uroczystości akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało 62 funkcjonariuszy.

Święto Policji w Muzeum Zamkowym w Pszczynie - 07.07.2016 · fot. Powiat


- Poczucie bezpieczeństwa i gwarancja poszanowania prawa należą do wartości, które przez społeczeństwo cenione są najwyżej. Służba ta nie jest łatwa, a jej następstwem często jest uszczerbek na zdrowiu czy problemy w życiu osobistym. Dziękuję wam wszystkim za waszą sumienną i profesjonalną służbę. Dzięki wam nasza formacja cieszy się coraz większym społecznym zaufaniem - mówił Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie, mł. insp. Piotr Sidzina.

Podczas uroczystości akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało 62 pszczyńskich policjantów. Awanse wręczył zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Piotr Kucia oraz komendant pszczyńskiej jednostki, mł. insp. Piotr Sidzina. Na stopień nadkomisarza policji awansowano jednego policjanta, na stopień aspiranta sztabowego policji -19, na stopień starszego aspiranta policji - 8, na stopień aspiranta policji - 3, na stopień młodszego aspiranta policji - 9, na stopień sierżanta sztabowego policji - 3, na stopień starszego sierżanta policji - 13, natomiast na stopień sierżanta policji - 6.

Za szczególne zaangażowanie w służbę, wyróżnienia starosty pszczyńskiego oraz burmistrza Pszczyny otrzymali: mł. asp. Krzysztof Szukalski, sierż. szt. Tomasz Kijonka, asp. szt. Zbigniew Prochoń, mł. asp. Sebastian Popielarz, st. asp. Ewa Kościelniak, sierż. Rafał Brzozowski, sierż. szt. Arkadiusz Simka, sierż. Szymon Szczypka oraz sierż. Krzysztof Waleczek.

W imieniu wszystkich samorządowców policjantom za zaangażowanie w pracę dziękował starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Życzę, aby każda służba była dla was służbą spokojną i bezpieczną. Dziękuję za waszą codzienną pracę, za każdy gest w stosunku do mieszkańców powiatu pszczyńskiego i za to, że dzięki wam mieszkańcy, a także my samorządowcy możemy się czuć spokojni o nasze bezpieczeństwo - podkreślał.

Podczas obchodów mł insp. Piotr Sidzina, który do tej pory pełnił obowiązki komendanta pszczyńskiej policji odebrał z rąk zastępcy śląskiego komendanta wojewódzkiego policji powołanie na to stanowisko.

Za oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.