pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2016
  • wyświetleń: 8745

Nielegalne papierosy i alkohol za 190 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Rudy Śląskiej ujawnili w gminie Pawłowice nielegalne papierosy i alkohol, których wartość to prawie 190 tysięcy złotych.

Nielegalne papierosy i alkohol za 190 tysięcy złotych - 04.07.2016 · fot. Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej


4 lipca w trakcie prowadzonych czynności służbowych, w ramach ochrony szlaków komunikacyjnych, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Rudy - Śląskiej ujawnili w gminie Pawłowice, warte blisko 190 tysięcy złotych, nielegalne wyroby akcyzowe. Towar bez polskich znaków akcyzy skarbowej znajdował się w zatrzymanym do kontroli samochodzie osobowym. Podczas dalszych czynności, prowadzonych również na terenie gminy Pawłowice, dokonano przeszukania garażu wynajmowanego przez kierowcę kontrolowanego samochodu. W garażu tym znaleziono kolejne nielegalne wyroby akcyzowe. Łącznie funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 275 200 sztuk papierosów oraz ponad 150 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej, o wartości prawie 190 tysięcy złotych.

Obywatel Polski, mieszkaniec Śląska, do którego należały nielegalne wyroby akcyzowe odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karno - skarbowego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.