pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 czerwca 2016
  • 27 czerwca 2016
  • wyświetleń: 36733

Burza nad powiatem pszczyńskim - zablokowane drogi, brak prądu

W sobotę przed godziną 18.00 przez Pszczynę i okolice przeszła olbrzymia burza. W ciągu kilkunastu minut połamanych zostało wiele gałęzi i uszkodzonych drzew. Jedna z ważniejszych dróg była częściowo zablokowana. Strażacy interweniowali blisko 50 razy.

Loading...


Po kilku dniach wysokich upałów w sobotę około 18.00 przez powiat pszczyński przeszła burza. Towarzyszył jest silny, porywisty wiatr, a lokalnie również grad.W ciągu kilkudziesięciu minut nawałnicy uszkodzonych zostało wiele drzew, między innymi w parku pszczyńskim. Jedno z drzew przewróciło się na ulicę Słowackiego w Piasku i częściowo zablokowało ruch w tym miejscu. Ponadto, na wielu ulicach powstały spore rozlewiska. Do podobnej sytuacji doszło na ul. Wodzisławskiej na wysokości Mizerowa i w tej samej miejscowości na ulicy Lipki. Tu także drzewa przewróciły się na jezdnię.

Park po sobotniej nawałnicy - 26.06.2016 · fot. Wiesiek


Strażacy najwięcej interwencji podjęli w gminach Pszczyna i Suszec. W głównej mierze działania zastępów ratowniczych polegały na usunięciu powalonych na jezdnię drzew oraz konarów, a także zabezpieczeniu zerwanych przewodów elektrycznych i telekomunikacyjnych. Ponadto, w miejscowościach Piasek, Góra oraz Mizerów strażacy zabezpieczyli dachy na budynkach, które uszkodzone zostały w trakcie nawałnicy. Łącznie w usuwanie skutków wichury, zaangażowanych było ponad 65 zastępów PSP oraz OSP.

Spora część mieszkańców Pszczyny była pozbawiona prądu. Elektryczność została przywrócona w sobotę kilka minut przed 22.00.

Słowackiego, wichura, burza, Piasek, drzewo, droga
Zablokowana droga pomiędzy Piaskiem a Czarkowem. · fot. pless.pl

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.