pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 czerwca 2016
  • wyświetleń: 1315

PP4 na warsztatach pszczelarskich w Skansenie w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj

Dnia 17 czerwca przedszkolaki z PP4 udały się do Skansenu w Pszczynie, aby wziąć udział w warsztatach pszczelarskich pt. "Sekrety pszczół", które były świetnym uzupełnieniem zajęć z zakresu poznawania przyrody.

PP4 na warsztatach pszczelarskich w Skansenie w Pszczynie - 17.06.2016 · fot. Publiczne Przedszkole nr 4


Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z życiem pszczół, pracą pszczelarza oraz ekologią - czyli dlaczego pszczoły są pożyteczne i dlaczego nie wolno ich zabijać.

Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej pt. "Od bartnika do pszczelarza", podczas której dzieci zapoznane zostały z występowaniem różnych form osobniczych(robotnice, trutnie, matka) pszczół, z budową pszczoły, długością jej życia, sposobem jej rozmnażania, odżywiania i zapylania kwiatów. Zwrócona została uwaga na różnice między pszczołą a osą, objaśniony został sposób postępowania w przypadku użądlenia pszczoły lub osy.

Beata Górska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj