Wiadomości

  • 24 czerwca 2016
  • wyświetleń: 13341

Uczniowie Chrobrego zostali nagrodzeni "Superchrobrkami"

Po raz kolejny najbardziej zaangażowani i lubiani uczniowie "Chrobrego" zostali nagrodzeni przez swoich kolegów "Superchrobrkami". Podczas gali wręczono także stypendia im. Stanisława Czetwertyńskiego.

Superchrobrki 2016 - 06.2016 · fot. Powiat


Wręczanie "Superchrobrków" należy już do tradycji szkoły. W tym roku nominowani uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach: sportowiec roku, muzyk roku, artysta roku oraz osobowość roku. Najlepszym sportowcem okazał się Szymon Furczyk, osobowością roku została Natalia Koczurkiewicz, a najlepszą artystką okrzyknięto Katarzynę Main. Z kolei Łukasz Bielecki otrzymał tytuł muzyka roku.

Uczniowie postanowili nagrodzić także specjalną nagrodą wieloletniego pracownika szkoły, Jerzego Dobrego, który odebrał wyróżnienie z rąk starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy. - Serdecznie gratuluję i życzyłbym sobie, żeby każdy miał tyle zapału i pasji co pan - podkreślał starosta.

Podczas uroczystości najzdolniejsi uczniowie odebrali stypendia im. Stanisława Czetwertyńskiego. - Z kilku kandydatów wybrano najlepszych. Stypendia otrzyma dwóch uzdolnionych uczniów, którzy biorą udział w wielu konkursach, osiągają sukcesy oraz mają wysokie wyniki w nauce - zaznaczała dyrektor szkoły, Renata Dyrda.

Superchrobrki 2016 - 06.2016
Superchrobrki 2016 - 06.2016 · fot. Powiat


Tegoroczni stypendyści to Mariusz Janosz, uczeń klasy IIa o profilu matematycznym (otrzymał wyróżnienia w wielu konkursach matematycznych i fizycznych, m.in. Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", konkursie matematycznym "Alfik" czy Wojewódzkim Konkursie Matematycznym) oraz Tymoteusz Ciesielski, uczeń klasy IIb o profilu matematycznym (m.in. laureat Regionalnego Konkursu Matematycznego, wyróżniony w Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków czy konkursie Kangur Matematyczny).

Laureaci odebrali nagrody z rąk księcia Alberta Czetwertyńskiego, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Pszczyny. - To wielki zaszczyt, że mogę tutaj być, brać udział w waszej uroczystości i w jakiś sposób przyczynić się do wyróżnienia dwóch uczniów, którzy wykazali się wspaniałymi wynikami, nie tylko w szkole - mówił książę Albert Czetwertyński. - To jest inwestycja w was, młodych ludzi, którzy w tej szkole dostajecie bardzo dobre przygotowanie do życia i świetne wykształcenie. Mamy nadzieję, że wprowadzicie w tym społeczeństwie jakąś zmianę. Tego można się spodziewać tylko od młodych. Gratuluję wspaniałych wyników, jakie uczniowie z Pszczyny osiągają i tego potencjału, który społeczeństwu polskiemu przynosicie - podkreślał książę.

Superchrobrki 2016 - 06.2016
Superchrobrki 2016 - 06.2016 · fot. Powiat


Za oprawę muzyczną podczas gali zadbali uczniowie oraz absolwenci I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

new / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj